Ana içeriğe atla

TEEN WOLF FİNAL Mİ OLUYOR?

   
       MERHABA ARKADAŞLAAAR :)
       Uzun süredir takip ettiğim bir fantastik gençlik dizisinden bahsedeceğim. Teen Wolf.. 
       Dizi bir ormanlık alanda başlar. Scoot McCall (Tyler Posey) genç bir lise öğrencisidir ve ormanda bir kurt adam tarafından ısırılır ve o da kurt adam olur. Mükemmel derecedeki farklı kurgusuyla devam eder. Bu durumu kabullenmesi oldukça zordur Scoot' ın. Bu süreçte en yakın arkadaşı Stiles Stilinski (Dylan O'Brien) ona hep yardım eder. Ve bir de Derek Hale (Tyler Hoechlin) adında bir kurtadam var onu da unutmamak gerek. En fazla yardımı yapanlardan biri o da. 


        Dizinin fantastik olması çok farklı karakterlerin, kurgunun olabileceğini akla getiriyor. Tam anlamıyla öyle. Diziye o kadar farklı seçenek de insan, canavar ve kurt adam giriyor ki dizi heyecan üstüne heyecan katıyor izleyicilerine. Amerika'da özellikle gençler tarafından takip edilip sevilen dizi hala devam etmektedir. Dizinin 2011 yılında gösterime başlamış ve şu ana kadar 5 sezonu yayınlanmışır. Son zamanlarda dizinin sevilen oyuncularından Dylan O'Brien' ın sakatlanması dizinin 6. sezonunun ne zaman başlayacağı konusunda bir şüphe yaratmıştı ancak dizinin yapımcıları 6. sezonun start verdiğine ve tahmini Kasım ayında 6. sezonun gösterime gireceğini açıkladı. Aynı zamanda 6. sezonun fragmanını da yayınladı ve bu arada 6. sezonla dizi artık final yapacak. Oyuncular gençlik dizisi için güzel seçilmişler. Kurgudaki farklılıkların bu kadar uzun sezon olmasına rağmen sizi sıkmayacağına eminim. Sizin yorumunuz nedir? :)

      Yönetmenler: Tyler Posey, Joseph Genier, Alice Troughton
      Türü: Korku, Gerilim, Fantastik
      Imdb: 7.7/10
      Beyazperde: 4/5
      Oyuncular: Tyler Posey, Holland Roden, Tyler Hoechlin, Dylan O'BrienYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

OLDBOY-İHTİYAR DELİKANLI FİLM ANALİZİ(IMDb 8.4/10)

Film sizi rahatsız edici bir boyutta olabilir? Nefret mi edeceksiniz? Yoksa sevecek misiniz?

..

Oldboy, yönetmenliğini Park Chan-wook'un yaptığı; başrollerinde Min-Sik choi, Yoo Jie-tae ve Hye-jeong Kang’ın  mükemmel performans gösterdiği bir 2003 filmidir. Chan-woon kaliteli intikam senaryolarıyla dizili filmleriyle tanınmış ünlü bir yönetmendir. Aslında bu filmde 3'lü serisinden biridir ancak serideki filmlerinin birbirleriyle pek alakası yoktur, yani filmi izlerken ihtiyaç duyacağınız başka olaylar veya karakterler olmayacaktır.
Quentin Tarantino yönetmen Chan Wook Park’ın çok büyük bir hayranı ve İhtiyar Delikanlı Tarantino’nun jüri başkanlığı yaptığı Cannes Film Festivali’nde Jüri özel ödülü olan Grand Prix’i aldı.
Bu filmi yazmak için uzun zamandır düşünüyorum. O kadar yoğun kurgusu var ki size nasıl aktarayım diye derin düşüncelerin içerisindeyim. Tuttuğum notlar sayfa sayfa... Size içimdekileri tam anlamıyla ifade edebilecek miyim? Bol spoiler vermek zorundayım bunu ba…

FARKLILIKLARIYLA SKAM..

MERHABA ARKADAŞLAR :)
        Size keşfettiğim bir diziden bahsetmek istiyorum. SKAM bir tür dostluk ve cinsellik üzerine kurulu bir Norveç dizisidir.4 sezondan oluşuyor her sezon 10 veya 11 bölümdür. Yönetmeninin ve senaristi aynı kişi üstleniyor. Julie ANDEM..
        Öncelikle sıkı bir Shameless dizisi takipçisiyim. 7. Sezonu bitirmiş araştırmalara koyulmuş bir vaziyetteydim acaba 8. sezon başlayacak mı?, diğer kullanıcılar ne düşünüyor bu konu hakkında falan diye aşağılarda yer alan yorumları okurken kullanıcıların sıklıkla bahsettiği Skam dizisi dikkatimi çekti.Skam utanç demek bir noktada Shalemess(Utanmazlar) ile anlam benzerliği taşıdığından meğer bu diziyi yorumlarda bahsetmişler ama Shameless'tan çok farklı bir dizi. 


SKAM


SHAMELESS


        Bende diziyi araştırmaya koyuldum Google'a ilk yazdığımda başrolünde bir kapalı kızı  görmem çok daha fazla ilgimi çekti bende bir bakayım neden bahsediyor nasıl bir dizi acaba diye başladım ve 4 veya 5 günde 4 sezonluk d…

the 100 2. SEZON İNCELEMESİ

MERHABA ARKADAŞLAAAR        Bir önceki yayınımda yeni başladığım bir dizinin ilk sezonunun incelemesini yapmıştım. 2 gün gibi bir sürede de 2. sezonu (16 Bölüm)  bitirmiş bulunmaktayım. Bazı şeyleri öğrenme uğruna insanları denek olarak kullanır mısınız? Kendi bir grup halkınızı kurtarmak için 500 tane masum veya vahşi insanın canına kıyar mısınız?   Bir savaşta olduğunuzu düşünelim kalbinizle mi aklınızla mı hareket edersiniz? Güvendiğimiz insanlar güvenimizi kırarlar mı? Düşmanla ittifak kurmak ne kadar sağlıklı?          Bu soruları ve cevapları sık sık duyacağımız bir 2. sezona hazır olmalısınız...         1. sezonda ne olursa olsun öldürmeyen bir Ark halkı bir anda 2. sezonda cinayetlerin ortasına düşüyor resmen. Hiç beklemediğimiz insanlardan beklenmedik hareketlere şahit oluyoruz. Acaba bu kısmı biraz Game of Thrones'a benzetebilir miyiz? Yaşı küçük olmasına rağmen önder koltuğuna oturan bir Clarke. Her dediği yapılan, saygı duyulan bir Clarke. Peki Clarke doğru olan şeyleri yapma…