Ana içeriğe atla

SHAMELESS 8. SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK?


      Merhaba Arkadaşlaaar :)
      Size bugün tutkunu olduğum bir diziden bahsedeceğim. Shameless..
      Şu ana kadar 7 sezonu yayınlanan ve imdb sıralamalarında hep yükseklerde yer alan mükemmel Reyting derecelerine sahip, Amerika'nın en çok eleştirilen bir dizisi. Eleştirilmeyi seven bir dizisi..
       Shameless genel oyuncu kadrosuyla hafızalardan uzun süre silinmeyecek olaylar yaşattı her bölümünde. Şimdi burda oturup size bir bölümün bile özetini tek yayında çıkaramam çünkü o denli olaylar oluyor ki 'ah bu kadarı da çok fazla, olamaz' desenizde her bölümde 100 çeşit insanı sinir krizi edebilecek derecede olayların yaşandığı bir dizi. Çok ağır psikolojik çatışmaları içeren dizi bizi Amerika'nın halkı üzerindeki etkisi hakkında çokça bilgilendiriyor. Acil servisleri nasıl?, Psikiyatri servisleri nasıl?, Vasisi değişen çocuklar nasıl olur?, Hukuk kuralları nelerdir?, Çocuk hakları nelerdir?, ve aslında daha sayamayacağım çok çok çok fazla kural, gelenek, görenek ve daha her şey..  Acaba bu dizi bize Amerika'yı mı anlatıyor? Neyse oraya hiç girmeyeceğim. Geri kalan bir çok olay başka şeyleri düşünmemize yetecek kadar.


     Küçük yaşta bırakılan 6 çocuk. Kim tarafından terkedildi tabiki bipolar hastası anne ve alkolik bir Frank Baba.. En büyük Fiona, Philip, Ian, Debby, Carl ve Liam :) her bölüm farklı olaylar her sezon farklı insanlar. shameless benim izleyip izleyebileceğim dizilerde ilklerde yer alıyor. Olay kurgusu kesinlikle bizi aldatan türlerden şöyle ki beklenmeyen şeyler yakadıkça diziyi çok daha merak ediyoruz. Ah çok daha fazla anlatmak isterdim ama 8. Sezon finaline saklıyorum o yüzden konuya geleyim. 8. Sezon start verdi mi eğer verdiyse ne zaman başlayacak diye merak ediyorsunuzdur. Dizi start verdi 8. Sezona arkadaşlar diğer sezonlar gibi Ekim veya Kasım ayında izleyici karşısında olacağı düşünülüyor. Mükemmel derecelikte psikopatlarla yeni bölümde karşılaşmaya hazır mıyız? 

Yorumlar

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi bekliyorum :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

OLDBOY-İHTİYAR DELİKANLI FİLM ANALİZİ(IMDb 8.4/10)

Film sizi rahatsız edici bir boyutta olabilir? Nefret mi edeceksiniz? Yoksa sevecek misiniz?

..

Oldboy, yönetmenliğini Park Chan-wook'un yaptığı; başrollerinde Min-Sik choi, Yoo Jie-tae ve Hye-jeong Kang’ın  mükemmel performans gösterdiği bir 2003 filmidir. Chan-woon kaliteli intikam senaryolarıyla dizili filmleriyle tanınmış ünlü bir yönetmendir. Aslında bu filmde 3'lü serisinden biridir ancak serideki filmlerinin birbirleriyle pek alakası yoktur, yani filmi izlerken ihtiyaç duyacağınız başka olaylar veya karakterler olmayacaktır.
Quentin Tarantino yönetmen Chan Wook Park’ın çok büyük bir hayranı ve İhtiyar Delikanlı Tarantino’nun jüri başkanlığı yaptığı Cannes Film Festivali’nde Jüri özel ödülü olan Grand Prix’i aldı.
Bu filmi yazmak için uzun zamandır düşünüyorum. O kadar yoğun kurgusu var ki size nasıl aktarayım diye derin düşüncelerin içerisindeyim. Tuttuğum notlar sayfa sayfa... Size içimdekileri tam anlamıyla ifade edebilecek miyim? Bol spoiler vermek zorundayım bunu ba…

TONGUE FU SÖZLÜ DÖVÜŞ SANATI

TONGUE FU SÖZLÜ DÖVÜŞ SANATI
Kitabın Adı: Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı Kitabın Yazarı: Sam Horn Yayınevi: Boyner Yayınları Sayfa Sayısı: 289 Fiyat: 23.90 TL


Kitaba Başlama Süreci Kitabın yazarının bu kitabı yazmaya başlama sürecinden bahsetmek istiyorum öncelikle. 1989 yılında, eğitim programları uzmanı olan Dr. Ray Oshiro, kitabın yazarı Sam Horn’dan Hawaii Üniversitesi için zor insanlara nasıl davranmak gerektiği konusunda kamuya açık bir atölye çalışması başka bir ifadeyle seminerler düzenlemesi konusunda istekte bulunur. Sam Horn’da zaten böylesi bir konuda aynı şekilde bir eğilime sahiptir ve seminerler sürecine böylelikle başlar. İnsanlara faydalı olmak üzere; bu seminerleri alan insanların da iznini alarak, onların hikayeleri üzerinden deneyimlerini dinleyerek bunları bir kitap haline getirir. Tongue Fu..
“Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar çok zamanımız yok.”
- Groucho MARX Kitabın Amacı Kung Fu’nun (insanın iç gelişimini vurgulayan bir Çin dövüş san…

MASAL TERAPİ

Kitabın Adı: Masal Terapi
Kitabın Yazarı: Judith Malika Liberman
Yayınevi: Doğan Nevus
Sayfa Sayısı: 285
Fiyat: 19.60Kitap Yazarı Hakkında

Kitabın yazarı Judith Malika Liberman masal anlatıcısı, eğitmeni ve sanat terapistidir. 1978'de Paris'te doğan Liberman, günlerin ateş başında masallar anlatılarak sona erdiği bir komünde büyüdü.
Pek çok uluslararası festivale katılan Liberman sahnede, kitapçılarda, okullarda, kütüphanelerde, parklarda ve galerilerde masallar anlattı.
Üniversiteler ve UNESCO işbirliği içinde Türkiye'de masal anlatıcılığının yeniden canlanmasına katkıda bulunan Liberman İstanbul'da düzenli olarak masal anlatma geceleri düzenlemekte, masal anlatıcısı olmak isteyenler için eğitimler vermektedir.
Liberman masalların içsesimizle ve birlikte yaşadığımız insanlarla bağlantı kurmamıza yardım ettiğine, dünyayı değiştirmek adına ilham verdiğine inanmaktadır.

Giriş Bölümü

Sevgili yolcu;
Bu kitap senin için bir pusula olsun diye hayal edildi.
Onu çantanda taşı.
Kendi…