Ana içeriğe atla

GÖRÜNMEYENLER EVRENİNDE BİR GÖRÜNEN ADAM                  MERHABA ARKADAŞLAAR :)
             
              Bugün size yönetmenliğini ve senaristliğini Onur Ünlü'nün yaptığı bir youtube dizinden bahsedeceğim.
                 Öncelikle kimdir bu Onur Ünlü. 1973 yılında İzmit'te doğmuş bir yönetmen, senarist, dizi oyuncusu, şair ve müzisyen. Aslında bir çoğumuz yabancı değiliz bu isime eğer nerden derseniz tabi ki Leyla ile Mecnun derim. O bir zamanlar mükemmel absürtlüğüyle bir çok insanın kalbinde taht kurmuş bir dizinin yönetmenliğini üstleniyor. Edebiyatı çok seviyor Onur Ünlü bu noktada çok güzel eserler bırakıyor bize. Hiç boş durmuyor sürekli çalışıyor farklı hikayeleriyle insanları etkilemeyi biliyor. Onur Ünlü bir çok diziye ve filme imza atıyor yönetmenliği ve senaristliğiyle. Bunlar Beşinci Boyut, Deli Yürek, Bende Özledim vs. vs. Kafasının çok farklı çalıştığı söylenen bir adam öyle ki aslında dizilerden de kendini belli ediyor bu noktada. Şurda bir link olacak tam anlamıyla Onur Ünlü' nün mükemmel anlatıldığı bir site :) (http://listelist.com/onur-unlu-kimdir/) 


ONUR ÜNLÜ

                 Youtube belirli dönemler içerisinde dizi çıkarılması için çok güzel yerlerden biri aslında. Genellikle daha amatör oyuncuların ve çalışanların rol aldığı youtube dizilerinde Onur Ünlü'nün güzel oyuncu kadrosu dikkat çeker bir halde. Başrolünde Erhan Kolçak Köstendil'in yer aldığı bu dizi görünmeyen insanlar evreninde bir olay sonrasında görünen bir adamın komik ve trajik bir hikayesini anlatıyor. Dizide verilmek istenen çok güzel mesajlar var. Onur Ünlü bu noktada işini çok güzel bir şekilde yerine getiriyor. Sadece aynada görünür veya görünmez bir hale gelebiliyorlar. Ara ara bilimkurgunun etkisini de görmek ayrı bir mutlu ediyor insanı. Genellikle Türk dizilerinin uzak olduğu bir şey bu çünkü. Şu ana kadar kanalın 163.000 takipçisi olmasına karşın 9 milyon üzerinde izlenmeyle yine bir fark yaratıyor Onur Ünlü. 
                 Televizyonda dizi izlerken reklamlar çıkınca hep bir sinirlenip kanalı değiştirmişliğimiz olmuştur ama bu dizide farklı bir olayla karşılaşıyoruz reklam dizinin içerisinde karakter olarak karşımıza çıkıyor. Deniz Adam :) İzlerken bir anda belirince haliyle izlemek dinlemek zorunda kalıyorsunuz bir noktada ama karakter olarak karşımızı çıktığı için bizi sıkmıyor ve bu da etkileyiciliğini ortaya koyuyor burada. 


               Şu ana kadar 10 bölümü yayınlandı her bölüm 20 dk dan oluşuyor. Ben diziyi çok beğendim sizin de beğenmenizi dilerim bir daha ki yayında görüşmek üzere hoşçakalııın :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

OLDBOY-İHTİYAR DELİKANLI FİLM ANALİZİ(IMDb 8.4/10)

Film sizi rahatsız edici bir boyutta olabilir? Nefret mi edeceksiniz? Yoksa sevecek misiniz?

..

Oldboy, yönetmenliğini Park Chan-wook'un yaptığı; başrollerinde Min-Sik choi, Yoo Jie-tae ve Hye-jeong Kang’ın  mükemmel performans gösterdiği bir 2003 filmidir. Chan-woon kaliteli intikam senaryolarıyla dizili filmleriyle tanınmış ünlü bir yönetmendir. Aslında bu filmde 3'lü serisinden biridir ancak serideki filmlerinin birbirleriyle pek alakası yoktur, yani filmi izlerken ihtiyaç duyacağınız başka olaylar veya karakterler olmayacaktır.
Quentin Tarantino yönetmen Chan Wook Park’ın çok büyük bir hayranı ve İhtiyar Delikanlı Tarantino’nun jüri başkanlığı yaptığı Cannes Film Festivali’nde Jüri özel ödülü olan Grand Prix’i aldı.
Bu filmi yazmak için uzun zamandır düşünüyorum. O kadar yoğun kurgusu var ki size nasıl aktarayım diye derin düşüncelerin içerisindeyim. Tuttuğum notlar sayfa sayfa... Size içimdekileri tam anlamıyla ifade edebilecek miyim? Bol spoiler vermek zorundayım bunu ba…

FARKLILIKLARIYLA SKAM..

MERHABA ARKADAŞLAR :)
        Size keşfettiğim bir diziden bahsetmek istiyorum. SKAM bir tür dostluk ve cinsellik üzerine kurulu bir Norveç dizisidir.4 sezondan oluşuyor her sezon 10 veya 11 bölümdür. Yönetmeninin ve senaristi aynı kişi üstleniyor. Julie ANDEM..
        Öncelikle sıkı bir Shameless dizisi takipçisiyim. 7. Sezonu bitirmiş araştırmalara koyulmuş bir vaziyetteydim acaba 8. sezon başlayacak mı?, diğer kullanıcılar ne düşünüyor bu konu hakkında falan diye aşağılarda yer alan yorumları okurken kullanıcıların sıklıkla bahsettiği Skam dizisi dikkatimi çekti.Skam utanç demek bir noktada Shalemess(Utanmazlar) ile anlam benzerliği taşıdığından meğer bu diziyi yorumlarda bahsetmişler ama Shameless'tan çok farklı bir dizi. 


SKAM


SHAMELESS


        Bende diziyi araştırmaya koyuldum Google'a ilk yazdığımda başrolünde bir kapalı kızı  görmem çok daha fazla ilgimi çekti bende bir bakayım neden bahsediyor nasıl bir dizi acaba diye başladım ve 4 veya 5 günde 4 sezonluk d…

the 100 2. SEZON İNCELEMESİ

MERHABA ARKADAŞLAAAR        Bir önceki yayınımda yeni başladığım bir dizinin ilk sezonunun incelemesini yapmıştım. 2 gün gibi bir sürede de 2. sezonu (16 Bölüm)  bitirmiş bulunmaktayım. Bazı şeyleri öğrenme uğruna insanları denek olarak kullanır mısınız? Kendi bir grup halkınızı kurtarmak için 500 tane masum veya vahşi insanın canına kıyar mısınız?   Bir savaşta olduğunuzu düşünelim kalbinizle mi aklınızla mı hareket edersiniz? Güvendiğimiz insanlar güvenimizi kırarlar mı? Düşmanla ittifak kurmak ne kadar sağlıklı?          Bu soruları ve cevapları sık sık duyacağımız bir 2. sezona hazır olmalısınız...         1. sezonda ne olursa olsun öldürmeyen bir Ark halkı bir anda 2. sezonda cinayetlerin ortasına düşüyor resmen. Hiç beklemediğimiz insanlardan beklenmedik hareketlere şahit oluyoruz. Acaba bu kısmı biraz Game of Thrones'a benzetebilir miyiz? Yaşı küçük olmasına rağmen önder koltuğuna oturan bir Clarke. Her dediği yapılan, saygı duyulan bir Clarke. Peki Clarke doğru olan şeyleri yapma…